Kemijärven evankelis-luterilainen seurakunta

Kirkkoherranvirasto avoinna ma-pe klo 9-14
Taloustoimisto avoinna ma-pe 9-14

  Käyntiosoite: Esaiaksenkatu 2
  Postiosoite: PL 3, 98101 Kemijärvi
  Puhelin: 0400 802270
  Sähköposti: kemijarvi.seurakunta@evl.fi
_____________________________________________________
Kirkkoherra Pentti Tepsa
040 554 6459, pentti.tepsa@evl.fi

Kappalainen Aki Lautamo
040 745 7467, aki.lautamo@evl.fi

Kappalainen (vt.), diakonian teologi Heikki Pesämaa
040 589 8661, heikki.pesamaa@evl.fi

_____________________________________________________

Kanttori Anni Pätsi
040 517 4973, anni.patsi@evl.fi

Kanttori Raili Vuolo
040 585 4677, raili.vuolo@evl.fi

Kanttori (vs.) Timo Perkkiö
040 835 2726, timo.perkkio@evl.fi

____________________________________________________

Diakonissa Riitta Pitkänen
050 431 5550, riitta.pitkanen@evl.fi

_____________________________________________________

Nuorisotyönohjaaja Antti Liistokki
040 643 2225, antti.liistokki@evl.fi

Varhaisnuorisotyönohjaaja (vs.) Venla Honkala
040 722 8893, venla.honkala@evl.fi

____________________________________________________

Lastenohjaaja Outi Vartiainen
040 721 8972, outi.vartiainen@evl.fi

_____________________________________________________

Talouspäällikkö Tapio Hintikka
040 685 0505, tapio.hintikka@evl.fi

Toimistosihteeri Tellervo Heikkilä
0400 810 059, tellervo.heikkila@evl.fi

Toimistosihteeri Taina Määttä
040 867 2703, taina.maatta@evl.fi
_____________________________________________________

Emäntä Merja Virkkula
040 835 6318, merja.virkkula@evl.fi

Emäntä Terttu Viinikka
0400 810 787, terttu.viinikka@evl.fi
_____________________________________________________

Suntio Maritta Sotaniemi
040 356 5341, maritta.sotaniemi@evl.fi

Vahtimestari Jouni Kerkelä
040 517 4978, jouni.kerkela@evl.fi

Seurakuntamestari Jouni Laitinen
040 482 4982, jouni.laitinen@evl.fi

_____________________________________________________

Kemijärven kirkko
Kirkkokatu 11, 98100 Kemijärvi

Ailangan leirikeskus, 016 889058
Ailanganniementie 477, 98420 Ryti-Lehtola

Luusuan kappeli
Itärannatie 15, 98230 Luusua

Räisälän kappeli
Kyläntie 11, 98720 Suomulahti

Tapionniemen kappeli
Sodankyläntie 2339, 98350 Tapionniemi


___________________________________________________________

Vanha hautausmaa - kirkon vieressä

Honkakankaan hautausmaa
Pöyliöntie 62, 98120 Kemijärvi

Tapionniemen hautausmaa
Airostie, 98350 Tapionniemi

Vuostimon hautausmaa
Aapolantie, 98360 Vuostimo

Räisälän hautausmaa
Rytiniementie 19, 98720 Suomulahti

Luusuan hautausmaa
Luusuantie, 98230 Luusua

Juujärven hautausmaa
Mukantie, 97645 Juujärvi