Kemijärven evankelis-luterilainen seurakunta

Kirkkoherranvirasto avoinna ma-pe klo 9-14
Taloustoimisto avoinna ma-pe 9-14

  Käyntiosoite: Esaiaksenkatu 2
  Postiosoite: PL 3, 98101 Kemijärvi
  Puhelin: 0400 802270
  Sähköposti: kemijarvi.seurakunta@evl.fi
_____________________________________________________
Kirkkoherra Pentti Tepsa
040 5546459, pentti.tepsa@evl.fi

Kappalainen Aki Lautamo
040 7457467, aki.lautamo@evl.fi

Kappalainen Susanna Sirviö
040 589 8661, susanna.sirvio@evl.fi

_____________________________________________________

Kanttori Anni Pätsi
040 5174973, anni.patsi@evl.fi

Kanttori Raili Vuolo
040 585 4677, raili.vuolo@evl.fi

____________________________________________________

Diakonissa Riitta Pitkänen
050 4315550, riitta.pitkanen@evl.fi

_____________________________________________________

Nuorisotyönohjaaja Antti Liistokki
040 643 2225, antti.liistokki@evl.fi

Varhaisnuorisotyönohjaaja ja lähetyssihteeri Annika Kulhua
040 7228893, annika.kulhua@evl.fi

____________________________________________________

Lastenohjaaja Outi Vartiainen
040 7218972, outi.vartiainen@evl.fi

_____________________________________________________

Talouspäällikkö Pirkko Otra-aho
040 6850505, pirkko.otra-aho@evl.fi

Toimistosihteeri Tellervo Heikkilä
0400 810059, tellervo.heikkila@evl.fi

Toimistosihteeri Taina Määttä
0408672703, taina.maatta@evl.fi
_____________________________________________________

Emäntä Merja Virkkula
040 8356318, merja.virkkula@evl.fi

Emäntä Terttu Viinikka
0400 810787, terttu.viinikka@evl.fi
_____________________________________________________

Suntio Maritta Sotaniemi
040 356 5341, maritta.sotaniemi@evl.fi

Vahtimestari Jouni Kerkelä
040 5174978, jouni.kerkela@evl.fi

_____________________________________________________

Kemijärven kirkko
Kirkkokatu 11, 98100 Kemijärvi

Ailangan leirikeskus, 016 889058
Ailanganniementie 477, 98420 Ryti-Lehtola

Luusuan kappeli
Itärannatie 15, 98230 Luusua

Räisälän kappeli
Kyläntie 11, 98720 Suomulahti

Tapionniemen kappeli
Sodankyläntie 2339, 98350 Tapionniemi


___________________________________________________________

Vanha hautausmaa - kirkon vieressä

Honkakankaan hautausmaa
Pöyliöntie 62, 98120 Kemijärvi

Tapionniemen hautausmaa
Airostie, 98350 Tapionniemi

Vuostimon hautausmaa
Aapolantie, 98360 Vuostimo

Räisälän hautausmaa
Rytiniementie 19, 98720 Suomulahti

Luusuan hautausmaa
Luusuantie, 98230 Luusua

Juujärven hautausmaa
Mukantie, 97645 Juujärvi